PDF Nyomtatás E-mail

Az Office 365 programcsomag letöltéséhez először azonosítani (regisztrálni) kell magunkat.
Nyissunk meg egy böngésző programot, és látogassunk el a https://o365.oh.gov.hu/ oldalra!
A megjelenő oldalon kezdhetjük meg a regisztrációt.
A bal oldali oszlopban (Office 365 tanulóknak, hallgatóknak) a „Szülő, gyám vagyok és gyermekem nevében szeretnék regisztrálni” lehetőséget válasszuk!
Az alatta megjelenő szöveges mezőket figyelmesen, pontosan töltsük ki! (1. a tanuló oktatási azonosítója, 2. a tanuló születési ideje, 3. a törvényes képviselő neve, 4. a törvényes képviselő személyi igazolványának száma, 5. a szülő e-mail címe). Nagyon fontos az e-mail cím pontos megadása, hiszen erre a címre fogunk kapni egy üzenetet (ha nem jól lett megadva, a regisztráció elakad).
„Az Adatvédelmi tájékoztatót elolvastam, és elfogadom” jelölőnégyzetet pipáljuk ki!
Végül kattintsunk a „Regisztráció” feliratú gombra!

Ha mindent jól töltöttünk ki, akkor a következő oldal jelenik meg:

A regisztráció során megadott e-mail címre 24 órán belül érkezni fog egy üzenet, amellyel a regisztrációnkat meg kell erősíteni.
Lépjünk be a levelező rendszerünkbe, nyissuk meg az üzenetet, majd kattintsunk a „Regisztráció megerősítése” feliratra!

Kattintás után a böngészőnk a következő oldalra visz bennünket.
Itt adjunk meg egy felhasználónevet a megadott feltételekkel, majd kattintsunk a „Jóváhagyás” feliratú gombra! Előfordulhat, hogy az általunk megadott felhasználónév már foglalt (erről az oldal értesít bennünket), akkor próbálkozzunk egy másikkal.

Ha elfogadta a felhasználónevünket, akkor a következő oldalt fogjuk látni, és a regisztrációs résszel készen is vagyunk.

Hamarosan ismét kapunk egy levelet az e-mail címünkre. Ebben megkapjuk az aktivációs adatainkat (felhasználónevünket és jelszavunkat).
Kattintsunk a levélben az "Office" feliratra!

A bejelentkezéshez adjuk meg a levélben kapott felhasználói nevünket, majd kattintsunk a „Tovább” gombra!

Most a levélben kapott jelszót kell megadnunk, majd kattintanunk a „Bejelentkezés” gombra.

Most a rendszer megkér, hogy adjunk meg egy új jelszót! A felső sorba a régi jelszót írjuk, azt amit az előbb is használtunk, majd utána kétszer egy általunk választott jelszót. Egy jó jelszó legalább 8 karakter, tartalmaz kis- és nagybetűt valamint legalább egy számot. Ne felejtsük el ezt az új jelszót, mert legközelebb ezt kell használnunk!
Ha ezeket megadtuk, kattintsunk a „Bejelentkezés” gombra.

A következő ablak ami feljön megkérdezi, hogy bejelentkezve szeretnénk-e maradni. Kattintsunk az „Igen” gombra!

Itt máris eljutottunk az első bejelentkezésig! Üdvözöl minket a rendszer, ezt kattintgassuk végig!

Amit ezután látsz az maga az Office 365 hozzáférésed. Az ikonokra kattintva az Office programokat máris használhatod a böngészőn keresztül.
Ha a számítógépre szeretnénk telepíteni az alkalmazásokat, akkor „Az Office telepítése” gombra kattintva tehetjük meg.

A telepítési útmutató végigvezet bennünket a folyamaton.

Ma 2024. május 18., szombat, Erik és Alexandra napja van. Holnap Ivó és Milán napja lesz.